P E N S J O N A T

Chcesz mile spędzić urlop
w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich - zapraszamy

REKREACJA         POKOJE         CENNIK         GALERIA         KONTAKT

Dom mieszkalno hotelowy położony jest na krańcach miasta - 350 metrów do plaży miejskiej nad jeziorem Święcajty (Jezioro znajduje się w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich na wysokości 116,2 m n.p.m. Jezioro nie jest samodzielnym zbiornikiem wodnym, tylko elementem kompleksu jezior znanego pod wspólną nazwą Mamry. Jezioro (wschodnia odnoga Mamr Północnych) jest wydłużone równoleżnikowo, ujściowy odcinek Sapiny łączy jezioro Święcajty z jeziorem Stręgiel).
Jezioro ma wydłużony kształt, 5,52 km długości i 2,31 km szerokości w najszerszym miejscu, długość lini brzegowej 18,9 km, powierzchnia wynosi 869,4 ha. Linie brzegową jeziora urozmaicają dwie zatoki - Paluszek (na północnym zachodzie) i Zatoka Kalska (na zachodzie). Na jeziorze znajdują się dwie wyspy - Wyspa Tartaczna w północno - wschodniej części jeziora to niewielka kępa, która jest otoczona trzcinami i większa Wyspa Kocia w części zachodniej. Jezioro w najgłębszym miejscu ma 28 metrów. Jego średnia głębokość to 8,7 m.

Pensjonat położony jest również ok. 1000 metrów do centrum miasta Węgorzewo, które jest małym 12-tysięcznym miasteczkiem, położonym na trasie Giżycko Węgorzewo Kętrzyn. Dzięki malowniczo położonym jeziorom, wybitnym walorom przyrodniczym gmina Węgorzewo jest oazą wytchnienia i relaksu w coraz bardziej zatłoczonym i hałaśliwym świecie. Tutaj można doskonale wypocząć i zregenerować siły. W Węgorzewie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Różnorodność ukształtowania terenu zachęca do uprawiania wycieczek pieszych i rowerowych. Szlaki przebiegają leśnymi drogami, brzegami jezior, przez krajobrazowo najładniejsze zakątki Ziemi Węgorzewskiej, stwarzając możliwość zwiedzenia zabytków. Ponadto z Węgorzewa wychodzi kilka ciekawych miejskich tras spacerowych. Turysta rowerowy bez trudu może korzystać ze szlaków pieszych lub z dużej ilości dróg asfaltowych i polnych. Gmina Węgorzewo to raj dla kajakarzy, żeglarzy, wędkarzy i amatorów autentycznego kontaktu z naturą. Obfitość jezior, baza usługowa i infrastruktura rekreacyjna stwarzają doskonałe warunki do uprawiania turystyki wodnej. Idealne na weekendowe wypady są spływy kajakowe spokojną i malowniczą rzeką Sapiną oraz dziką, pełną przeszkód w postaci zwalonych drzew rzeką Węgorapą. Przepiękne krajobrazy w Jarze Węgorapy rekompensują trudy tego spływu. Turyści preferujący rejsy spacerowe znajdą przyjemność w podziwianiu mazurskiej przyrody z pokładów statków. Miłośnikom spędzania wakacji w siodle okoliczne stadniny koni oferują naukę jazdy konnej, przejażdżki po lasach bryczkami lub wozami, a zimą kuligi połączone z organizacją ognisk.